Zielona herbata na odchudzanie

Od dłuższego już czasu bardzo wiele mówi się w kontekście odchudzania o zielonej herbacie i jej właściwościach. Nadzieja na łatwe zrzucenie zbędnych kilogramów sprawiła, że po ten napój zaczęło sięgać bardzo wiele osób. Jednak czy zielona herbata odchudza? Samo picie zielonej herbaty, niezależnie od jej niezliczonych pozytywnych właściwości, raczej nie może być traktowane jako cudowny sposób na odchudzanie.

Zielona herbata i jej właściwości

zielona herbata
Zielona herbata jest i niezwykle zdrowa i korzystnie wpływa m.in. na odchudzanie

Lepszy metabolizm

Badania opublikowane w “American Journal of Clinical Nutrition” potwierdzają, że ekstrakt uzyskany z zielonej herbaty powoduje wyraźne zwiększenie konsumpcji energii przez ludzki organizm. Wg naukowców regularne picie zielonej herbaty może przyśpieszyć metabolizm nawet o 4%. Za efekt ten odpowiadają najprawdopodobniej polifenole katechiny, których obecność sprawia, że wzrasta tempo utleniania tłuszczów oraz termo genezy. Przekładając to na zrozumiały język – organizm po prostu szybciej spala kalorie :).

Według ekspertów wspomniane katechiny pomagają hamować przepływ glukozy do komórek tłuszczowych. Zielona herbata pomaga również spowolnić przyrost cukru we krwi po posiłku. Dzięki temu możemy zapobiec skokom poziomu insuliny, które z kolei przyczyniają się do magazynowania tłuszczu.

Mniejszy apetyt dzięki zielonej herbacie

Naukowcy z University of Chicago dokonali ciekawego odkrycia, wg którego zielona herbata może pomóc zahamować apetyt. W swoim eksperymencie wykorzystali szczury, którym zaaplikowali specjalnie przygotowany ekstrakt. W efekcie zastrzyku, szczury przez kolejny tydzień zjadły aż o 60% mniej niż zwykle.

Podsumowanie

Przy tych wszystkich niewątpliwych zaletach, musimy niestety pamiętać, że samo picie zielonej herbaty nie pozwoli nam bez wysiłku schudnąć do wymarzonej sylwetki. Z pewnością w jakimś niewielkim stopniu zielona herbata pomaga w odchudzaniu, jednak dla osiągnięcia naprawdę dobrych efektów musimy się nastawić na większe zmiany w codziennej diecie oraz zwiększenie aktywności fizycznej.

Zielona herbata na odchudzanie
4 (80%) 2 ocen

One thought on “Zielona herbata na odchudzanie

  • 29 marca 2017 at 20:15
    Permalink

    już ponad rok temu przesiadłam się z czarnej herbaty i kawy na zieloną herbatę, bez cukru oczywiście i dziś mogę powiedzieć, że widzę różnicę na plus, kilka kilo mniej, lepsze samopoczucie :))

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *