Wczasy odchudzające

Wraz z nadejściem lata odsłania się coraz więcej. Dlatego też wiele osób na wiosnę stara się usilnie pozbyć nadprogramowych kilogramów. Można to połączyć z wypoczynkiem za sprawą wczasów odchudzających, które cieszą się coraz większą popularnością. Czy to dobry sposób na pozbycie się nadwagi?

Na czym polegają wczasy odchudzające?

Propozycji wczasów odchudzających jest sporo. Zwykle trwają one dwa tygodnie. Najczęściej obok noclegu i wyżywienia ich organizatorzy zapewniają uczestnikom konsultacje dietetyczne, ułożenie indywidualnego planu żywieniowego, ćwiczenia fizyczne oraz dodatkowe zabiegi wspomagające proces odchudzania np. masaże czy kąpiele w saunie. W harmonogramie jest jednak miejsce również na czas wolny. Cena takich wczasów uzależnione jest przede wszystkim od zakresu usług, a także lokalizacji. Droższe są oczywiście te organizowane w miejscowościach typowo turystycznych.

relaks na wczasach odchudzających
Na wczasach odchudzających musi być czas również na relaks

Jak wygląda odchudzanie na wczasach odchudzających?

Podstawą każdych wczasów odchudzających jest aktywność fizyczna. Nie tylko prowadzi do zrzucenia nadwagi, ale i wspomaga przemianę materii. Zajęcia prowadzone są na ogół grupowo i na świeżym powietrzu. Oprócz tradycyjnej gimnastyki uczestnicy wczasów mają do wyboru wiele innych sportów m.in. nordic walking, basen, pilates, a nawet kajakarstwo. Obowiązkowym elementem niemal wszystkich turnusów odchudzających są również zabiegi relaksujące – masaże, sauna, czy jacuzzi. Zresztą dbanie o skórę w okresie odchudzania jest bardzo ważne. Szybka utrata masy ciała skutkuje bowiem jej obluzowywaniem się, co prezentuje się mało estetycznie. Poza tym zabiegi tego typu świetnie relaksują i mają pozytywny wpływ na ogólne samopoczucie.

odchudzanie nordic walking na plaży
W grupie raźniej – to jedna z zalet wczasów odchudzających.

Wczasy odchudzające w górach czy nad morzem?

Wybrzeże, to miejsce gdzie niewątpliwie można poprawić swoją kondycję. Poza tym kąpiele w morzu skutecznie relaksują ładnie rzeźbiąc sylwetkę. Woda morska zwiększa tempo przemiany materii oraz oczyszcza organizm z toksyn. Warto też pamiętać, że spędzają czas nad morzem poprawia się również odporność własnego organizmu, co w czasie odchudzania także ma znaczenie. Z urlopu tego typu muszą jednak zrezygnować osoby z niewydolnością układu krążenia oraz nadczynnością tarczycy.

Bieganie nad morzem - wczasy odchudzające
Bieganie brzegiem morze to jedna możliwych form aktywności na wczasach odchudzających

Z kolei wczasy w górach dają wytchnienie, przy czym górskie wędrówki także bywają pomocne podczas walki z nadprogramowymi kilogramami. Czyste powietrze poprawia funkcjonowanie płuc  i wspomaga oczyszczenie organizmu. Górskie wyprawy nie są wskazane dla osób z problemami z ciśnieniem oraz tych z niewydolnością mięśnia sercowego.

Wczasy odchudzające w górach
Górskie wędrówki sprzyjają zrzucaniu zbędnych kilogramów

Czy warto wybrać się na wczasy odchudzające?

To dobra propozycja dla osób, którym naprawdę zależy na zrzuceniu zbędnych kilogramów. Trzeba być jednak świadomym tego, że sam wyjazd to za mało aby pozbyć się nagromadzonej przez lata tkanki tłuszczowej. Potrzebna jest samodyscyplina oraz kontynuowanie zdrowych nawyków również po zakończeniu urlopu. Ponadto wybierając się na wczasy odchudzające trzeba się liczyć również z nieco wyższymi wydatkami niż w przypadku zwykłego wyjazdu wakacyjnego.

Jednak warto pamiętać, że takie wczasy mogą być świetnym sposobem na zmianę dotychczasowego trybu życia. W czasie wakacji można poznać zasady zdrowego odżywiania się i nie tylko. Oprócz tego dieta połączona jest z aktywnością fizyczną. Do dyspozycji uczestników cały czas pozostają doświadczeni instruktorzy, a poza tym odchudzanie w grupie zawsze jest łatwiejsze.

 

Wczasy odchudzające
4.5 (90%) 4 ocen

One thought on “Wczasy odchudzające

  • 9 czerwca 2017 at 20:59
    Permalink

    wczasy odchudzające nad morzem są super!! nie ma to jak wielogodzinne spacery po plaży

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *