Oczyszczająca dieta owocowo – warzywna

Celem diety oczyszczającej jest zmuszenie organizmu do samoistnego wydalenia szkodliwych toksyn. Najpopularniejszą z nich jest bez wątpienia dieta warzywno – owocowa, którą stworzyła Dr Ewa Dąbrowska.

Dieta ta polega na wyłącznym spożywaniu owoców i warzyw w określonym czasie. Podczas procesu oczyszczania należy zrezygnować ze wszelkich używek ( alkoholu, kawy, mocnej herbaty, papierosów). Wskazany jest umiarkowany wysiłek fizyczny. Dieta oczyszczająca jest formą głodówki leczniczej, która bez odpowiedniego przygotowania nie powinna trwać zbyt długo. Zwykle przeprowadza się ją przez jeden dzień w przypadku osób, które rozpoczynają przygodę z dietą oczyszczającą, w innych przypadkach głodówka ta może trwać nawet do 6 tygodni.dieta oczyszczająca owocowo warzywna

Co i jak jeść

Podczas diety warzywno – owocowej należy spożywać jedynie produkty świeże, najlepiej pochodzące z upraw ekologicznych. Wypijaj 2-3 litry dziennie wody między posiłkami, a nie w trakcie nich. Warzywa i owoce możesz przygotowywać na różny sposób, jednak najwięcej cennych składników odżywczych mają wtedy, kiedy nie zostały poddane obróbce termicznej. Pamiętaj o umiarkowanym wysiłku fizycznym.

Niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie się do diety. Na kilka tygodni przed jej rozpoczęciem zmniejsz racje żywieniowe o połowę, a do każdego posiłku dołączaj porcję warzyw lub owoców. Warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym bądź dietetykiem. Dieta oczyszczająca jest przeciwwskazana kobietom w ciąży, karmiącym piersią, młodzieży w wieku pokwitania oraz dzieciom.

Dzięki diecie dr Dąbrowskiej można nie tylko oczyścić organizm z toksyn, poprawić kondycję włosów i skóry czy zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów, ale także można poczuć się młodziej i atrakcyjniej w swoim ciele.

Oczyszczająca dieta owocowo – warzywna
4 (80%) 1 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *