Nordic walking a odchudzanie

Ładna, wysportowana sylwetka jest marzeniem każdego człowieka. Niestety na każdym kroku kuszą nas restauracje ze smacznym, i niestety tuczącym, jedzeniem, po ciężkim dniu nie mamy ochoty na jakikolwiek ruch, a na myśl o treningu siłowym chcemy po prostu położyć się do łóżka i zasnąć. Skoro tyle jest innych niewymagających wysiłku rzeczy do robienia to jest jakiś sposób na przyjemne odchudzanie? Tak, to nordic walking.

Nordic walking a odchudzanie

Na spalenie tłuszczu najlepszym sposobem są długie spacery, ewentualnie szybki marsz. Bowiem dopiero po 35-40 minutach zaczyna się on spalać w naszym organizmie. Jednakże po pierwsze spacer nie wpłynie w zbyt dużym stopniu na mięśnie, a zbyt duża ilość spacerów może tylko pogorszyć stan stawów. Lepszą opcją jest przerzucenie się na nordic walking. Jedyną rzeczą odróżniającą go od zwykłego marszu jest używanie kijków podczas chodzenia. Jednakże, przy takim wysiłku fizycznym pracuje całe ciało, więc oprócz nóg wzmacniane są także górne partie. Rytmicznie uprawiając nordic walking  po paru miesiącach, albo nawet tygodniach, zauważymy, że nie tylko zmieniła się cała sylwetka, ale również wzmocniły się ręce, brzuch i plecy, a nie tylko nogi i pupa. Im bardziej rozbudowane będą mięśnie w tamtych okolicach tym bardziej sprawiać będzie się wrażenie odchudzonego. A to wszystko za sprawą zaczęcia uprawiania nordic walkingu.

Dla każdej wagi

Nie wszystkie ćwiczenia na odchudzanie można wykonywać od razu. Do niektórych trzeba się przygotowywać kilka dni lub tygodni. Nordic walking dedykowany jest dla każdego. Nawet jak jest się bardzo grubym, a chce się pożegnać ze zbędnymi kilogramami można zacząć od razu to wykonywać. Problemem przy długich zwyczajnych spacerach jest późniejszy problem ze stawami. Dodając do marszu kijki w pewien sposób zostaną ode odciążone, a pokonując tę samą odległość w tym samym czasie spalone zostanie więcej kilogramów niż przy zwykłym spacerze.

Nordic walking jest sposobem na odchudzanie dla każdego człowieka. Nie jest ważne ile waży i jaki jest jego wiek. Mogą go uprawiać zarówno osoby młode, stare, grube i chude. Zrzucenie wagi jest wielkim atutem przy nordic walkingu, a jeśli dodać do tego brak późniejszych kłopotów zdrowotnych i wzmocnienie części ciała wydaje się to być idealnym rozwiązaniem. Mowa tu dokładnie o wzmocnionych ramionach i mniejszym nacisku na plecy. Ten marsz z kijkami można również uprawiać niezależnie od miejsca zamieszkania. Nie trzeba wyruszać do żadnych specjalnych miejsc. Wystarczy wyjść na ulicę i wykonując nordic walking zacząć się odchudzać (świeże powietrze jeszcze lepiej wpłynie na ten proces). Tę formę odchudzania można potraktować jako wstęp do późniejszych bardziej radykalnych ćwiczeń i diety, ale jeśli zależy nam wyłącznie na normalnym dobrze zbudowanym, odchudzonym ciele samo nordic walking wystarczy, a inni widząc jakie daje on efekty sami zaczną go uprawiać.

Nordic walking a odchudzanie
4.5 (90%) 4 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *