Jak szybko schudnąć

Prawie każdy z nas powiedział sobie kiedyś przed lustrem, że czas wziąć się za siebie i zrzucić kilka kilogramów. Następnie spore grono tych osób zaczęło przeczesywać Internet w poszukiwaniu doskonałej diety, która pozwoli im schudnąć kilkanaście kilogramów w krótkim czasie. Część zniechęciła się nie wierząc w diety cud i ich efekty lub zwyczajnie odstraszyły ich drogie składniki i skomplikowane dania.

Tak kończy się zwykle postanowienie o odchudzaniu i zmianie swojego życia. Jednak wcale nie musi tak być. Najpierw potrzebne jest nam merytoryczne przygotowanie i odrobina wiedzy o własnym organizmie. Poniższe rady i wskazówki stanowią doskonałą bazę i wytyczne, które naprawdę mogą odmienić nasze nawyki żywieniowe i nie tylko.

szybkie odchudzanie
Szybkie schudnięcie jest możliwe w pewnych okolicznościach

Czy szybkie odchudzanie jest w ogóle możliwe?

TAK!

Szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów jest możliwe, jeśli mamy do czynienia ze sporą nadwagą lub otyłością. Dzieje się tak, ponieważ w pierwszej kolejności nasz organizm pozbywa się zalegającej wody. Naturalnie osoby bardziej otyłe mają tej wody więcej, dlatego na początku będą chudnąć szybciej. Jednak każdy kolejny kilogram mniej, będzie wymagał od nich coraz więcej pracy i wysiłku. W przypadku osób, które chcą schudnąć tylko kilka kilogramów, taki piorunujący efekt nie jest możliwy do osiągnięcia w bardzo krótkim czasie. Tyczy się to oczywiście zdrowego odchudzania, które nie zakończy się efektem jo-jo.

1. Zaplanuj odchudzanie

W odchudzaniu, od opracowania planu żywienia nie mniej ważne jest ustalenie daty zakończenia diety. Zdrowego odżywiania nie należy mylić z dietą odchudzającą, która powinna mieć swój początek i koniec, ponieważ jest to tylko stan przejściowy. Pomoże nam to zyskać więcej motywacji i być bardziej wytrwałymi w postanowieniach. Dodatkowo, warto ustalić sobie dokładny cel– czyli jaką wagę chcemy uzyskać i milestones, czyli cele pośrednie.

2. Cheat Day dniem świętym

Nasz organizm nie jest w stanie przestawić się z niezdrowego i tłustego jedzenia na owoce i sałatki w ciągu jednego dnia. Normalnym jest, że ciężko będzie nam powstrzymać się od niekontrolowanych grzeszków. Dlatego najlepiej ustalić sobie jeden dzień, podczas którego pozwolimy sobie np. na zjedzenie deseru, wypicie alkoholu czy ulubiony, niekoniecznie zdrowy posiłek. Taki dzień pomoże nam zachować także równowagę psychiczną i chęci do dalszego odchudzania. 

czekolada
Czasem trzeba sobie pozwolić na małe przyjemności

3. Efektywne odchudzanie to nie pięć posiłków dziennie

Dobry plan odchudzania to taki, który dopasowany jest do wymagań naszego organizmu a także stylu życia. Niektórzy funkcjonują o wiele lepiej na diecie złożonej z czterech posiłków, które niekoniecznie muszą być w trzygodzinnych odstępach czasu. Przede wszystkim, musimy słuchać naszego ciała i reagować na sygnały jakie nam dostarcza.

 

Jak szybko schudnąć
4.67 (93.33%) 3 ocen

2 thoughts on “Jak szybko schudnąć

 • 29 marca 2017 at 20:10
  Permalink

  dziękuję temu kto wymyślił cheat day 😀 gdyby nie on to chyba bym nie dała rady, a tak to jakoś idzie to odchudzanie… na razie 2,5 kg mniej 🙂 do celu 7,5!

  Reply
 • 17 czerwca 2017 at 18:32
  Permalink

  Szybko to można przytyć ale raczej nie schudnąć 😉

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *