Dieta strukturalna

Dietę strukturalną stworzył Dr Marek Bardadyn, który jest autorem takich bestsellerów jak „Kody Młodości” czy „Odchudzanie weekendowe”. Zdaniem wielu osób jego dieta nie tylko pomaga stracić  zbędne kilogramy, ale także odmładza i wzmacnia strukturę tkanek w ludzkim organizmie.

Cała dieta strukturalna składa się z produktów pochodzenia naturalnego, które zawierają wartościowe składniki odżywcze przy jednocześnie stosunkowo małej kaloryczności. Dzięki nim możliwa staje się regeneracja tkanek, na skutek czego polepsza się cera, układ kostno- stawowy, obniża się poziom cholesterolu we krwi, normuje się stężenie glukozy oraz następuje eliminacja toksyn. Dzięki diecie poczujesz się lepiej, a Twój wiek biologiczny obniży się nawet o kilkanaście lat.

Co jeść na diecie strukturalnej

Na liście produktów zalecanych w diecie strukturalnej znajdują się wartościowe produkty podchodzenia zbożowego, niektóre grupy warzyw i owoców, pestki, orzechy, zdrowe tłuszcze, białko roślinne, ryby i niewielkie ilości chudego mięsa. Woda w ilości około 2 litrów dziennie jest niezbędna do oczyszczenia organizmu z toksyn. Podczas diety można wykonywać ćwiczenia, co znacznie przyśpieszy regenerację i odnowę tkanek Twojego ciała.

Dieta strukturalna jest zalecana nie tylko w profilaktyce, ale również w leczeniu chorób takich jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, cukrzyca, nowotwory, zespół przewlekłego zmęczenia czy depresja. W zależności od efektów, jakie chcemy osiągnąć dietę strukturalną możemy stosować od kilku dni do nawet paru tygodni. Przed przystąpieniem do niej warto skonsultować się z dietetykiem.koktajl zielony w diecie strukturalnej

Przykładowy przepis: koktajl zielony

Zmiksuj jogurt naturalny lub kefir z połową dojrzałego awokado, łyżką soku z cytryny, łyżką posiekanej natki pietruszki oraz łyżką otrąb owsianych. (Przepis na podstawie www.dietastrukturalna.pl)

Oceń ten artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *