Dieta optymalna Kwaśniewskiego

Twórcą diety optymalnej jest Jan Kwaśniewski, lekarz i dietetyk z Ciechocinka. Jego zdaniem produkty zwierzęce można jeść w nieograniczonej ilości, ponieważ za tycie odpowiedzialne są cukry i węglowodany.

Na podstawie wieloletnich badań i obserwacji lekarz dowiódł, że najlepsze efekty w odchudzaniu daje odpowiednia proporcja tłuszczów, białka i węglowodanów w przygotowanym posiłku. Według Kwaśniewskiego na 1 g białka powinno przypadać około 3 g tłuszczu i nie więcej jak 0, 5 g węglowodanów. Zdaniem lekarza tradycyjna kuchnia polska jest bogata w zbyt duże ilości węglowodanów, co jest główną przyczyną tak dużej zachorowalności na miażdżycę czy choroby układu krwionośnego. Okazuje się, że tłuste jedzenie nie jest takie złe!

Zasady

Na diecie zjadasz 3 posiłki dziennie. Jej bazą są głównie jaja, produkty mleczne, sery i mięso. Dania podawane są często z dodatkiem majonezu, śmietany i masła. Codziennie powinniśmy zjadać około 150- 200 g mięsa. Pamiętajmy, żeby nie spożywać więcej niż 50 g węglowodanów dziennie. Należy zrezygnować z dużej ilości warzyw, słodkich owoców ( gruszki, jabłka, banany), pieczywa i potraw mącznych.

mięso
Mięso z pewnością będzie stałym elementem menu w diecie optymalnej

Jan Kwaśniewski zaleca w swojej diecie spożywanie tłuszczów zwierzęcych ( smalcu, masła, słoniny), przynajmniej 4 żółtka jaj na dobę, tłustych serów, galaret mięsnych, gęstych sosów, tłustej wieprzowiny i ryb, majonezu, pół litra śmietany dziennie i napojów z małą zawartością cukru. Podczas diety należy bezwzględnie unikać słodyczy, owoców i ich przetworów, ryżów, kasz, pieczywa, makaronów, ciast, gotowanych ziemniaków, warzyw strączkowych i słodkich napojów.

Podsumowanie

Czy taka dieta jest skuteczna? Być może, niektóre źródła podają, ze faktycznie można schudnąć w taki sposób. Jednak przyjmowanie tak dużej ilości tłuszczów może się również odbić negatywnie na naszym zdrowiu, m. in. zwiększając ryzyko wystąpienia miażdżycy. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu jej warto więc zasięgnąć opinii lekarza. To się zresztą tyczy właściwie każdej diety odchudzającej.

Dieta optymalna Kwaśniewskiego
3.67 (73.33%) 6 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *