Dieta jogurtowa

Dieta jogurtowa jest postrzegana jako łatwa i przyjemna. Będzie więc z pewnością pomocna dla osób, które mają problem z wytrzymaniem do końca na bardziej rygorystycznych dietach. Nie wymaga wiele wysiłku i wyrzeczeń a przy tym jest stosunkowo skuteczna i zdrowa.

Czas trwania diety jogurtowej to dwa tygodnie. W tym czasie możliwe jest zrzucenie nawet sześciu kilogramów, w zależności od poziomu z którego starujemy. Osoby z tylko lekką nadwagą, które chciałyby jeszcze schudnąć z pewnością zrzucą mniej niż osoby z dużym problemem.

jogurt z owocami
Jogurt z owocami – pyszna i zdrowa przekąska idealna do zastosowania w diecie jogurtowej

Zalety i wady

Niepodważalną zaletą diety jogurtowej jest fakt, iż jest ona bezpieczna dla organizmu, nie naraża go na ograniczenie potrzebnych wartości i minerałów. Wręcz przeciwnie, taka kuracja dostarcza organizmowi mnóstwo mikroelementów.

Jeśli natomiast chodzi o wady, ciężko znaleźć coś poza monotonią. Dwa tygodnie z jogurtem z pewnością sprawią, że odstawimy go potem na dłuższy czas. Jednak dieta jest na tyle łatwa, że nawet najmniej wytrwali powinni sobie poradzić z dociągnięciem jej do końca.

Co jeść

Produktem, który będzie dominował w diecie jest oczywiście jogurt. I tutaj warto mieć na uwadze, że najlepiej aby był to jogurt naturalny, bez żadnych barwników, dodatkowych cukrów itp. Oprócz samego jogurtu w menu pojawiać się będą również inne przetwory mleczne z kefirem na czele.

Typowe menu powinno być złożone 3 głównych posiłków, w których dozwolone jest niemal wszystko. Lepiej jednak unikać np. czerwonego mięsa i tłustych ryb. Pomiędzy tymi posiłkami możemy spożywać jogurt (lub kefir) w dowolnych ilościach z różnymi dodatkami (np. owoce). Jak w każdej diecie trzeba też pamiętać o piciu odpowiednio dużej ilości wody (min. 1,5 l.).

Dieta jogurtowa
5 (100%) 2 ocen

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *